Barcamp Ostrava našima očima

8.12. 2017 Martin Pavlát 2029x

Co to Barcamp vlastně je? Jaké přednášky jsme se rozhodli navštívit? Jak hodnotíme letošní ročník? To se dočtete v tomto článku.

Barcamp Ostrava je jednodenní konference, která se věnuje tématům ze světa internetu. Je zaměřena zejména na nejnovější trendy v oblasti internetových aplikací a internetových technologií, na webdesign, marketing, internetovou reklamu, digitální média a na podnikání jako takové.

Samozřejmě se nejedná o jedinou takovou akci v rámci České Republiky. Naopak Barcamp Ostrava je pouze jedním z mnoha Barcamp konferencí, které se již několik let pořádají po celé naší zemi. V rámci Ostravy tuto konferenci pořádají, jednou ročně společnosti Moravio a Shopsys.

Letos jsme navštívili v rámci programu tři přednášky. Konkrétně se jednalo o přednášku Tomáše Widláka ze společnosti MonkeyData. Tomáš mluvil o projektovém managementu, avšak jak jej vidí programátor. O naší pozornost, se dále postaral Josef Řezníček, zakladatel marketingové agentury Včeliště, který se rozpovídal o tom, jak řídit firmu, kde všichni pracují na dálku. Poslední přednáška, kterou jsme navštívili, patřila Martinu Foltovi ze společnosti E Linkx. Martin účastníky prezentace seznámil s grafikou na webu, co jsou podle něj současné trendy na webových stránkách a jak by tedy podle něj měly webové stránky vypadat.

Letošní ročník Barcampu Ostrava hodnotíme především kladně, avšak máme za to, že organizátoři určitě mají na to, aby už třeba příští rok byla akce ještě o několik „levelů“ lepší a tím pádem přilákala více zájemců, než jak tomu bylo v roce letošním. Nemůžeme si zkrátka pomoci, ale myslíme si, že by sály mohly být na jednotlivé přednášky zaplněnější.

Drobný tip na závěr. Pokud i vy hodláte jednou prezentovat na jakékoliv konferenci nebo akci podobného formátu, ale bojíte se, že nepřilákáte dostatečný počet lidí, tak už se bát nemusíte. Stačí přijít s originálním názvem a lidé se k vám doslova pohrnou. Jak víme z doslechu, tak jeden za sálů praskal doslova ve švech na přednášce, která se jmenovala: Domina 2.0: Bič vytahuju jenom za odměnu.

Komentáře